Mama i Ja Tens


Mama i Ja Tens

Stymulator Mama i Ja to urządzenie generujące prądy TENS, którego przeznaczeniem jest uśmierzenie bólu występującego podczas porodu. Za pomocą tego stymulatora rodząca sama w pełni kontroluje swój ból. Jest to urządzenie zupełnie bezpieczne, zarówno dla niej jak i dziecka.

Zalety metody TENS:
- zupełnie naturalna, niefarmakologiczna, bezpieczna oraz efektywna metoda uśmierzania bólu porodowego
- łatwa w użyciu, można ją stosować w domu
- skraca czas porodu
- brak działań niepożądanych
- możliwość stosowania z innymi środkami znieczulającymi
- metoda powszechnie stosowana w wielu krajach Europy Zachodniej

Szczegółowe informacje dotyczące metody TENS znajdują się w zakładce Informacje dla Mam.

Funkcje urządzenia:
- Regulacja natężenia - umożliwia swobodne i płynne zwiększenie oraz zmniejszenie poziomu natężenia generowanych przez stymulator Mama i Ja Tens impulsów.
- Pamięć ostatniego programu - po włączeniu stymulatora natężenie impulsów równe jest 75% ostatnio stosowanej mocy. Wyjęcie baterii powoduje wykasowanie pamięci.
- Trzy wstępnie zainstalowane programy: L1 - dostosowany do uśmierzania pierwszych bólów, L2 - uśmierzający silne bóle towarzyszące rozwarciu około 7 cm, L3 - stosowany przy ekstremalnie wysokim bólu w końcowej fazie porodu.
- Przycisk "Mode", uruchamiający podprogramy: uśmierzania bólu podczas skurczu CON oraz bólu występującego pomiędzy skurczami INT.
- Funkcja zabezpieczająca - w sytuacji przypadkowego włączenia stymulatora jest on automatycznie wyłączany po 5 minutach, jeśli w tym czasie nie naciśnięto przycisku regulacji natężenia.
- Podświetlany ekran LCD.

Stymulator porodowy Mama i Ja Tens został stworzony z myślą o przyszłych mamach i jest powszechnie stosowany w wielu krajach Europy Zachodniej. Jest to urządzenie zupełnie bezpieczne, zarówno dla matki jak i dziecka. Przez 30 lat stosowania stymulatora TENS nie odnotowano żadnych skutków ubocznych.

W skład zestawu wchodzą:
- Urządzenie Mama i Ja Tens
- 4 Elektrody 5x10 cm
- 3 x 1,5 V Baterie AA
- Plastikowe etui
- Odpinana linka do noszenia na szyi
- Instrukcja obsługi